Паркан для дачі купити Дніпропетровськ Україна
Для кожного дачника садовничество є найулюбленішим заняттям. Тому багато на ділянці робиться своїми руками, включаючи паркан для дачі. Але як облаштувати подібне огорожу за все правилами, і при цьому не витратити багато коштів?
Паркан для дачі будуємо самі
Паркан не тільки захищає дачу від небажаного проникнення, але і чітко окреслює кордон самої ділянки. І навіть якщо у власників землі немає планів на зведення нової будівлі або капітальний ремонт існуючого будинку, то за збереженням забору скрупульозно стежить кожен з власників. Звичайно ж, часто огорожу монтується з найміцніших матеріалів та більше є психологічним бар'єром. Але в теж час кожний знає, що неогороджена територія є нічийною, і на ній можна робити все, що завгодно. Тому перед будівництвом огорожі треба вирішити для чого він призначений: для захисту, для декоративних цілей, позначення меж або всього перерахованого разом.
Іншим важливим моментом є конструкція самого огородження. Адже воно може бути суцільним або, навпаки, прозорим. Одним людям важливо сховатися від чужих очей, повністю відокремитися від зовнішнього світу. Інші хочуть відчувати простір на самому маленькому ділянці. Тому для цієї категорії важливо, щоб через огорожу проходив світло. Але суцільний паркан за витратами набагато дорожче, ніж з сітки. Ось і виходить, що дачник вибирає сам, що для нього більш важливо, економія або захист від сусідів.
Будуємо паркан
Самим практичним і економічним варіантом буде сітчасте огородження. Висота майбутньої огорожі може бути будь-якою. Але фахівці вважають, що краще всього підійдуть для монтажу рулони металевої або ПВХ сіткою шириною півтора метра. Якщо хочеться облаштувати більш високу огорожу, то нижня частина закладається обрізками дощок, камінням або цеглою.
Крім самої сітки для огорожі потрібні проміжні стовпи, які треба буде встановити на відстані 2,5 метра один від одного. Тут важливо одразу чітко визначити висоту кожного стовпа. Для її розрахунку треба до ширини сітки додати від метра до півтора на підземну частину стовпа і ще 5-10 сантиметрів для просвіту між сіткою і землею. Кутові стовпи треба зробити ще довше приблизно на 20-30 сантиметрів.
Кожен стовп вкопується в землю, а сама ямка заливається бетонним розчином. Подальший монтаж можна починати тільки після того, як бетон остаточно застигне. Найпростішим кріпленням для сітки є дріт діаметром 5-6 міліметрів. Для більшої міцності конструкції іноді низом пускаються дерев'яні дошки, до яких додатково кріпиться сітковий матеріал. Для закріплення дощок на стовпах використовуються стовпи.
Більш складний варіант – це паркан для дачі з металевих каркасів з сітковим заповненням. Для його установки потрібно електрозварювання. Стандартний розмір кожної секції становить 2,5 на 1,5 метра. По закінченню монтажних робіт потрібно опрацювати всі частини паркану, які можуть бути схильні до корозії спеціальним складом.
Хоча на перший погляд здається, що зробити огорожу для дачі своїми силами досить просто, одній людині здійснювати монтаж не так-то легко. Для якісної установки буде потрібно допомогу одного або двох чоловік. Тому перш ніж зважитися на проведення таких робіт треба повністю розрахувати свої сили. Якщо повній впевненості у власних здібностях немає, то краще звернутися в спеціалізовані будівельні організації. Тим більше що в цьому випадку паркан для дачі можна побудувати з будь-якого вподобаного матеріалу і самого різної якості.